saç ekimi antalya alanya ve manavgat

Saç Ekimi İşlemi Kimlere Yapılabilir?

Saç ekimi işlemi, cerrahi bir operasyon olması sebebiyle cerrah hekimler tarafından yapılmalıdır. Ciltte yapılacak bir operasyon olan saç ekimi plastik cerrah ya da dermatolog tarafından yapmalıdır. Üstelik bu seçim hasta için daha doğru ve uygun olacaktır. Bazı kurumlarda, genel cerrahlar, ortopedistler, estetikle ilgisi olmayan doktorlar saç ekimi yapmaktadır. Bu duruma özellikle dikkat edilmelidir. Kısaca tıp fakültesi diploması saç ekimi işlemi için yeterli değildir. Operasyon ayrıca bir uzmanlık belgesi ve yeterlilik gerektirir.

Saç ekimi işlemi kimlere yapılabilmektedir?

Saç Ekimi İşlemi Kimlere Yapılabilir?Günümüzde gelişen tıbbi uygulamalarla saç ekiminin sonuçlarında %99 oranında başarı sağlanmaktadır. Bu başarının gerçekleştiği bir operasyon için, saç ekimini kişiye özel hale getirecek uzman ekibin kalitesi şarttır. Yani işlemin yapılacağı kurum da ruhsatlı, denetlenen bir kurum olmalıdır. Uygulamanın gerektirdiği her türlü teknolojik donanım ve steril ortam kurumda olmalıdır. Ayrıca iyi bir saç ekim merkezi, karşılayan personelinden plastik cerrahına kadar güven veren, işini en iyi şekilde yapan kişilerin olduğu merkezdir.

Karar, analiz, plan, uygulama aşamalarında ve uygulama sonrasında cerrah hekimle iletişim çok önemlidir. Hekim, hastanın isteklerini tam olarak anlamalıdır. Hekim hastayı anlar ve ona uygun şekilde saç ekim işlemini gerçekleştirirse sonuç başarılı olur.

Doğru hekimin seçilmesinin önemi

Saç ekimi işlemi popülerleştikçe, bu durumdan faydalanmak isteyen kişiler de olduğu için saç ekimini yapacak hekimin uzmanlık alanı ve tecrübesi önemlidir. Tasarım yeteneği ve sanatsal yetenek yine aranan özelliklerden olmalıdır. Gelişen teknoloji ve tıp karşısında hekim sürekli kendini yenilemelidir.

Yeni bilimsel konularla ilgili bilgi sahibi olmalıdır. Konusunda ulusal ve uluslar arası sempozyumlara katılıp katılmadığı önemlidir. Konusuna ait kurslarda eğitim görüp görmediği de bir kriterdir. Saç ekimi ile ilgili yayınladığı makale, kitap olup olmadığı da göz geçirilmelidir. Başarılı operasyonlar ve bunlarla ilgili referanslar hekimden istenmelidir. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar, istenmeyen sonuçlara yol açmaktadır. Yani saç kaybı, zaman kaybı ve para kaybına neden olmaktadır.

Sağlık merkezimiz Antalya’da FUE tekniği ile saç ekimi yapmaktadır. Aynı zamanda sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de tedavilerimiz arasındadır.