saç ekimi antalya alanya

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç ekimi hakkında bilinenler ve bilinmeyenler hakkında bilgiler verelim.

Saç ekimi hakkında ince detaylarSaç ekimi hakkında ince detaylar!

 • Operasyonel saç ekiminde verici alan neresi olmaktadır?
  Saç kökleri saçların yoğun ve dökülmenin en az görüldüğü iki kulak arasındaki ense bölgesinden alınır. Bu sayede ekilen saçlar dökülmezler. Saç ekimi sonrasında sonuç kalıcı olmaktadır.
 • Teknik olarak saç ekiminde FUE ile FUT yöntemlerinden hangisini seçilmelidir?
  Günümüzde kullanılan saç ekimi teknikleri içinde en yaygın kullanılan, başarısı kanıtlanmış teknik FUE saç ekim tekniğidir. FUE tekniği ile işlem yapılan bölgede herhangi bir iz kalmadan, hem doğal hem de estetik bir görünüm elde etmek mümkündür. Operasyon sonrası iyileşme dönemi de FUE yöntemi ile daha kısa sürmektedir.
 • Saç ekimi operasyonu sırasında bağrım olacak mı?
  FUE saç ekimi yaptırırken hastaların merak ettiği en önemli konu “Saç ekimi yaptırırken bir acı hissedecek miyim?” sorusu olmaktadır. Saç ekim operasyonuna başlamadan önce lokal anestezi uygulandığından dolayı saç ekimi operasyonu tamamen ağrısız geçmektedir.
 • FUE saç ekimi ne kadar sürer?
  İhtiyaç duyulan saç kökü sayısına göre bu süre değişim göstermektedir. 1000 kök 2-3 saatte ekilebilirken, 4000-4500 kök ekildiğinde bu süre 6-7 saate çıkmaktadır.

Operasyonel saç ekim yöntemi için diğer bilgiler!

 • FUE tekniğinde saçlarımı kestirmek zorunda mıyım?
  Evet. Çünkü saç köklerinin sorunsuz bir şekilde alınabilmesi için cildin tamamen görülebilir olması gerekmektedir. Bunun için saç tamamen kesilir.
 • Saç ekimi tekrar yaptırılabilir mi?
  Saç ekimi verici bölgedeki köklerin sıklığı ve sayısına bağlı olarak, gerekirse 3-4 kez tekrarlanabilmektedir. Saç dökülmesinin devam ettiği durumlarda, saçını yoğun isteyen kişiler tekrar saç ekimi yaptırabilir.
 • Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkmaya başlar?
  Saç ekiminin sonrasında meydana gelen kırmızılıklar ve ince kabuklanmalar ilk 8-10 gün içerisinde geçmektedir. Ekim yapılan saçlar operasyondan sonraki yaklaşık altıncı haftada dökülmeye başlar. Bu sonuçların olağan ve geçicidir. İlk üç ay, sonucun yeni yeni alınmaya başlandığı, endişeli bir bekleyiş içerisinde geçirilen dönem olmaktadır. Ekilen saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar, 1 senelik bir sürede saçlar çıkmasını tamamlayabilmektedir.
 • Saç ekimi sonrasında sonuç nasıl olur? Saç ekiminde doğallık nasıl sağlanır?
  Doğal görünüm başarılı bir saç ekimini ifade eden kelimedir. Ekim için kullanılan saç kökleri ve saç köklerinin uygun bir şekilde ekilmesi, saç köklerinin boyutları ve seçilen saç ekim tekniği doğal görünen saç ekimini belirleyen en önemli unsurlarıdır. Dolayısıyla doğal görünümün sırrı, saç ekiminde tecrübeli ve uzman doktorun etkisi oldukça fazladır.