FUE saç ekimi nedir

Fue Tekniği Hangi Aşamalardan Oluşmaktadır?

Merhabalar, saç ekiminde fue yönteminin en çok tercih edilen yöntem olduğunu biliyorsunuz hep beraber fue tekniği yöntemlerine ve hangi aşamalardan oluştuğuna beraber bakalım. En çok tercih edilen FUE yöntemi ile saç ekimi olduğu için bilgilenmeyi önemsemekteyiz!

FUE tekniği hangi aşamalarda yapılmaktadır!

  • Fue Tekniği Hangi Aşamalardan Oluşur?İlk olarak ense bölgesi traş edilmektedir. Daha sonra buradan saç kökleri alınmaktadır. Bu bölge lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır.
  • Uyuşma sağlandıktan sonra 0,5-1 mm çapında özel uçlu micromotor cihazlar kullanılmaktadır. Bu tıbbi cihazlar sayesinde saç folikülleri üniteler halinde çıkarılmaktadır.
  • Bu foliküllerin alınma işlemi başarılı şekilde yapıldığı takdirde ekilen saçların %90’ı sağlıklı şekilde yeniden çıkmaktadır. Başarısız şekilde yapılan işlemlerde ise saç kökleri zarar görmektedir. Yani bu tip hastalarda sağlıklı saçların çıkma oranı %50’ye kadar düşmektedir.
  • Foliküller alındıktan sonra özel bir solüsyon içinde bozulmayacak şekilde bekletilmektedir.
  • Folikül alımı bittikten sonra ekim yapılacak alan traş edilmektedir. Bu sayede diğer saçların saç ekimine engel olması engellenmektedir.
  • Süreç içinde uzman doktor tarafından saç çizgisi belirlenmektedir. Saç ekimi yapılacak alana lokal anestezi uygulanmaktadır. Saç olmayan, kel alana enseden alınan folikül sayısı kadar delik açılmaktadır. Bu deliklere titizlikle saç kökleri tek tek ekilmektedir. Süreç sonunda FUE saç ekimi tamamlanmaktadır.

Birkaç adımda FUE tekniği ile saç ekimini özetledik. Buradaki bilgilere rağmen çok zor bir işlem olmadığını bilmenizi isteriz. Aslında o kadar uzun aşamaları olmayan, kolay ve ağrısız bir yöntemdir.