Kirpikler Neden İncelir

Kirpikler Neden İncelir?

Kirpikler hormonal bozukluklardan, doğuştan olan ince ve seyrek yapıdan ya da apse gibi çeşitli sebeplerden dolayı incelir. Güzel ve bakımlı olmak için bayanlar saatlerini ve günlerini ayna karşısında geçirmektedir. Kirpiklere yapıştırılarak yapılan takma kirpik olayı sadece bir iki günlük uygulama için geçerlidir. Zamanla kullanıma bağlı deforme olan takma kirpiklerle uğraşmak istemeyen bayanlar daha kalıcı çözüm yoluna başvururlar.  Ömür boyu dökülme yaşamak istemeyen bayanların tercihi kalıcılık için kirpik ekimi olmuştur. Kirpikler neden incelir? sorusuna cevap vermeye çalışırken kirpik ekimi hakkında kısa bilgiler de vereceğiz.

kirpikler Neden İncelir kirpik ekimi nedirKirpikler neden incelir? Kirpik ekimi nedir?

Kirpik ekimi hiçbir kesi yöntemi kullanılmadan yapılan basit bir o kadar da dikkat edilmesi gereken uygulamadır. Enfeksiyon riski olamayan kirpik ekimi sonrasında kişiler günlük hayatlarına kaldığı yerden kolaylıkla ve problemsiz devam edebilirler. Uygulama tamamen kişiden alınan saç tellerinin ilgili bölgeye ekim yapılması sonucunda gerçekleşmektedir. Kirpik ekimi sonrasında insanlar daha doğal bir kirpiğe sahip olabilirler.

Kirpik ekiminin tek dezavantajı saç köklerinden ekildiği için zaman zaman uzamasıdır. Uzayan kirpikler çeşitli aletler ile kesilmektedir. Bu sayede bu dertten çok kolay bir şekilde kurtulmak mümkün olmaktadır. Ayrıca, kirpik ekimi de saç ekimi, kaş ekimi ve sakal ekimi gibi dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Mutlaka işi bilen uzmanlar tarafından titizlikle yapılması gerekir. Bilinçsiz ve özensiz yapılan uygulamalardan kaçınmalısınız. Çünkü bu tip uygulamalardan sonra komik görünen kaşlarınız olabilmaktadır. Ekim yapılan kirpiklerin daha doğal görülmesi ilk hedeftir. Ayrıca kaşların sağlıklı bir şekilde çıkması için uzmanlar çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır. Söylenen bütün tavsiyelere uyulduğunda kirpik ekilen bölge daha hızlı iyileşme göstermektedir.

Güzellik kadın için vazgeçilmez olup, güzellik için bütün uygulamaları denemektedirler. Kirpik ekimi de güzel görülmek isteyen bütün bayanların vazgeçilmez uygulamasıdır. Ülkemizde yeni uygulama alanlarına yayılan kirpik ekim uygulaması son derece ekonomiktir.

Hair-MED Sağlık Merkezinin Hizmetleri

Antalya’da hizmet veriyoruz. Yılların verdiği tecrübemiz ile hasta haklarına duyarlı bir yapımız var. Sağlık sektöründeki uluslar arası gelişöeleri takip eder, en çok kullanılan yöntemleri uygularız.