FUE Tekniği ile Saç Ekimi

Fue Yöntemi ve Saç Ekimi

FUE yöntemi pek çok hekim tarafından yoğun olarak kullanılan bir yöntemdir. Bazı kişiler ise internette araştırıp, ne şekilde operasyonun tamamlanabileceğini ilgili kaynaklardan görebilmektedir. En kesin ve emin bilgileri kliniğimizi arayarak ve cerrahlarımız ile görüşerek alabilirsiniz. Biz kısaca bazı detayları anlatarak, bir nebzede olsun birikimlerimizi aktaralım.

FUE yöntemi nasıl yapılır?

Fue Yöntemi ve Saç EkimiEkim yapılacak bölgenin analizi, kafa yapısı, saçların ne şekilde ekileceği, ne kadarlık dikimin yapılacağı gibi konuları bir miktar incelemeden sonra kararlaştırılır. Hastanın, öncelikli ense köklerinden alınarak greftler (3-4 saç köküne 1 greft denir) derinin tahriş olmaması için fue tekniği kullanılarak alınır. FUE yöntemi hazırlık aşaması çok önemlidir.

Birkaç saatlik işlem içerisinde 1000’lerce saç kökü uygun yerlere dikilmektedir. Bu aşamadan hemen önce minik bir işlem yapılmaktadır. Küçük bir iğne yapılmakta ve biraz uzun sürecek bu operasyonda acı hissetmenizin önüne geçilmektedir. Saç köklerinde hemen hemen hiçbir acı hissedilmemektedir. Bu kökler itina ekilmektedir. Bu zaman diliminde hasta uyanık kalmaktadır. Daha sonra da operasyon tamamlanmaktadır. Doktorlarımız ilk hafta ve sonraki haftalarda öneriler sunmaktadır. Neleri yapıp, neleri yapamayacağınızı anlatılmaktadır. Eğer tam olarak uygularsanız, başarı oranını kendinizde bir miktar yukarıya çekme ihtimaliniz vardır. Ek olarak Fue yöntemindeki başarı oranı %95-%100 arasında değişmektedir.

FUE tekniğini nerede uyguluyoruz

Çeşitli defileler, dans ve davetlerin uğrak mekanı olan Antalya’mızda tüm aktiviteler sürekli devam etmektedir. Yerli ve yabancı turistler şehrimize akın etmektedir. Her şeyin eğlenceden ibaret olmadığını biliyoruz ama biraz eğlenmenin de zararı yoktur. Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı görünmek her insanın hakkıdır. Dış görünüşüne önem vermeyi herkes uyugulayamabilir. Ama insanların bir çoğu arasında dış görünüm önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Vakit darlığı, zaman bulamama, iş yoğunluğu, sevdiklerine vakit ayırma gibi pek çok kriter ile saçlarınıza yeteri kadar zaman ayıramadığınız vakitler oluyor mu? Aynanın karşısına geçtiğinizde, bir elinizi saç köklerini görecek şekilde ayırırsınız ya! İşte o an içinizde üzüntü ve bir miktar korku hakim oluyorsa bir uzmana görünmenin zamanı gelmiş demektir.

FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmanızı HAIR MED olarak öneririz.